1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Windows 11 Nasıl İndirilir ?

Windows 11 Nasıl İndirilir ?

windows 11 nasıl yüklenir

Windows 11 Nasıl İndirilir? Bilgisayarınızın Windows 11 için minimum donanım özelliklerini karşıladığından ve Windows Insider programının bir parçası olduğunuzdan emin olun.

Windows 11 içeriden önizleme nasıl edinilir
Windows İnsider Program kısmına en kısa yol ile ulaşmak için bilgisayarınızın arama kısmına ” Windows İnsider Program ” yazın ve diğer adımları takip edin.

Microsoft, Windows 11’in ilk resmi sürümlerini yayınladı. Windows 11’i nasıl edineceğiniz ve kendiniz deneyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İki şeye ihtiyacınız olacak: birincisi, Windows 11’in minimum donanım özelliklerini karşılayan bir bilgisayar . İkinci olarak, PC’nizin Windows 11’in ilk beta veya Windows Insider sürümlerini alabilmesi için Windows Insider programına katılmanız gerekir.

Windows 11 minimum donanım özellikleriyle ilgili önceki hikayemizi okumanızı , Microsoft’un uygulamasını indirmenizi ve bilgisayarınızın Windows 11’e yükseltmeye uygun olup olmadığını kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Değilse, sizi görebilecek bir boşluk var. sonraki bölümümüzün bir parçası olarak açıklayacağımız Windows 11’e.

Windows 11’i denemek için Windows Insider programına katılın

Microsoft’un Windows Insider programı, işletim sistemi için beta programıdır. Bir Insider olarak, herkesten önce yeni kodu deneme fırsatınız var. Bizim gibi , Windows İçeriden tanıtım Geliştirme Kanalı, Beta Kanalı ve Yayın Önizleme Kanal: detaylar, kod üç kanal vardır. Geliştirme Kanalı en “agresif” kanaldır: İlk önce en erken, en az test edilen kodu görürsünüz. Geliştirme Kanalını seçerseniz, bilgisayarınızın donanımının uygun olması koşuluyla ilk Windows 11 derlemesini indirirsiniz.

Windows 11’in ilk resmi yapılarını deneyen ilk kişi olmak istiyorsanız, Windows Insider Geliştirme Kanalının veya Beta Kanalının bir parçası olmanız gerekir — Microsoft, Windows 11’i Temmuz itibariyle Beta Kanalına ekledi 29. Windows 11 derlemelerine, sonunda, büyük ölçüde tamamlanmış kodu yayınlayan en muhafazakar Sürüm Önizleme Kanalı’ndan da erişilebilir. Sadece daha fazla beklemeniz gerekecek.

Bilgisayarınız Windows 11 minimum donanım özelliklerini karşılıyorsa, üç kanalı da seçebilirsiniz. (Eğer Yayın Önizleme seçerseniz, 11 kod sonraki bir tarihte, Windows 10 ve Windows arasında seçim sunulur.) Gelmez PC’niz varsa  değil , Windows 11 donanım özellikleri karşılayan, sen Yayın Önizleme kanalına çarptı olacak ve yalnızca Windows 10 kodu sundu.

Windows 10 içeriden öğrenen geliştirici kanalı Windows içeriden öğrenen
Windows 11 derlemelerini almak için Windows Insider programının Geliştirme Kanalını seçtiğinizden emin olun.

Microsoft’un bonus olarak sunacağı bir istisna var. Eğer Dev Channel Windows 10 İçeriden Programı’nın bir parçası oldum ve yok PC’niz varsa  değil , Windows 11 minimum donanım özellikleri karşılayan, aldığınız izin olacağım, Windows 11 oluşturur. 

Windows Insider programının başkanları Amanda Langowski ve Brandon LeBlanc 24 Haziran’da şunları yazdı : ” Zaten Dev Channel’da PC’leri olan içeridekiler, geçen yıldan beri Windows 11 özelliklerine sahip yapılar kuruyor ve bu yapılar hakkında geri bildirimde bulunuyor .” teşekkür etmek, devam etmek ve onlara her şeyin bir araya geldiğini görme fırsatı vermektir.”

Bu durumda Microsoft, çocukların Windows 11 çerez kavanozundan bir çerez gizlice gizlice girmesine izin veren havalı bir büyükanne ve büyükbaba gibi davranıyor. Ancak Microsoft’un blog gönderisi, bir şeyler ters giderse, Windows 10’a geri dönmek için Microsoft’un medya oluşturma aracını kullanmak zorunda kalacağınızı  ve bilgisayarınızın gelecekteki Windows 11 yapılarını denemeye uygun olmayacağını da söylüyor.

İlk Windows 11 Insider derlemesi nasıl edinilir

Bilgisayarınız Windows Insider programının bir parçası olarak yapılandırıldıktan sonra, Windows 11’in ilk Insider derlemesini almak için muhtemelen yeni yapıları manuel olarak “aramak” isteyeceksiniz.  Ayarlar > Güncellemeler ve Güvenlik > Windows Update’e gidin ve düğmesini tıklayın. Güncellemeleri Kontrol Et olarak işaretlendi .

Windows 11 Insider Preview 10.0.22000.51 (co_release)” olarak işaretlenmiş bir dosyanın indirilmeye başladığını görürseniz, iyi haber! (Bunu orijinal hikayemiz yayınlandıktan sonra okuyorsanız, “Windows 11 Insider Preview 22000.100” gibi yapılar görebilirsiniz. (co_release)” görünür.) Windows 11’in ilk yapısı PC’nize gidiyor. İndirilip yüklendikten sonra, Windows 11 yükleme işlemini başlatmanız istendiğinde PC’nizi yeniden başlatın.

Windows 11 Nasil yüklenir?

Windows 11‘i indirin

Windows 11 Build 22000.51’i yüklemek için şu adımları izleyin: Ayarlar -> Güncelleme ve Güvenlik -> Window Insider Programı -> Başlayın’ı açın. Ardından Microsoft hesabınıza giriş yapmanız, “Dev” kanalını seçmeniz ve cihazı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Windows 11 her bilgisayara yüklenir mi?

Windows 11 işletim sistemini indirirken bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. … Dört yıldan daha eski olmayan çok sayıda bilgisayarWindows 11 işletim sistemine yükseltilebilecektir

Windows 11 nasıl etkinleştirilir?

Windows 11‘deki Ayarlar’a gidin. Güncelleme ve Günvenlik’ e gidin. Pencerenin sağ tarafındaki Etkinleştir‘i tıklayın. Windows 11 mağazasına gidin ve bir satın alma işlemi yapın.

Windows 11 Hangi bilgisayarlara yüklenir?

Windows 11 kurulumu için 1 gigahertz (GHz) ve üstü, 64 bit mimarili ve 2 çekirdekten fazla olan bir işlemciye, en az 4 GB bellek boyutuna, 64 GB veya daha büyük bir depolama alanına, UEFI ve güvenli önyükleme özelliğine, TPM 2.0 özelliğine, WDDM 2.0 sürücüsü ile DirectX 12 veya üstü olan bir grafik kartına ihtiyaç duyar.

Windows 11 Kaç para?

Windows 10 kullanıcıları Windows 11‘e tamamen ücretsiz bir şekilde yükseltme yapabilecekler. Sıfırdan bir işletim sistemi satın almak isteyen kişilerin ise seçilen pakete bağlı olarak 149 dolar ila 319 dolar arasında bir fiyat ödemesi gerekebilir

Windows 11 Neler Var?

Windows 11’n özellikleri:
Yeni animasyonlar.
Daha yuvarlak kenarlara sahip arayüz.
Çoklu görevler için ekran bölümleri.
Dokunmatik ekran özellikleri.
Daha kolay yönetilebilen çoklu masaüstü yönetimi.
Yeni bildirim ve aksiyon merkezi.
Android ve iOS’tan alıştığımız yeni Widget’lar.
Yeni nesil ikonlar.

Windows 11 tam sürüm çıktı mı?

24 Haziran 2021’de MicrosoftWindows 11‘i resmi olarak duyurdu. Nadella’ya göre, Windows 11 “işletim sisteminin yeniden tasavvur edilmesidir”.

Windows 11 ücretsiz mi?


Microsoft
Windows 10 sahipleri için Windows 11‘in ücretsiz olacağını resmi olarak açıklamadı, ancak tüm saygın kaynaklar Windows 11‘in belli bir tarihe kadar ücretsiz olacağı konusunda hemfikir. Fakat 2021 yılında ücretsiz bir yükseltme olmayacak.

Windows 11 Hangi işlemcide çalışır?


Microsoft
 tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 11, Intel markalı şu işlemcileri destekleyecek; Intel 8. nesil (Coffee Lake) Intel 9. nesil (Coffee Lake Refresh) Intel 10. nesil (Comet Lake)

Windows 11 Nasıl İndirilir ?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilgisayar ve internet teknolojilerine aşık, bir küçük bilim insanı.

Yorum Yap